Eneseareng

Tee iga päev midagi oma eesmärkide saavutamiseks

24. oktoober 2022

Jagan Sinuga ühte võimast mõttemustrit, mis kindlasti aitab Sind eesmärkide suunas liikumisel.

Tänane tehnika, mida tahan Sinuga jagada, on oma olemuselt ääretult lihtne. “Kas lihtsaid asju on üldse olemas ja kas need töötavad?”, võid Sa nüüd küsida. Jah, nagu öeldakse – lihtsuses peitub ilu! Lihtsad asjad on tihti geniaalsed ja lisaks väga head, et saaksid oma soovitu saavutatud. Tehnika, millest räägin, kannab ingliskeelset nimetust „Take Daily Action“ ehk tee iga päev midagi oma eesmärkide saavutamiseks.

Usun, et nüüd mõtled, et kas pean hakkama seitse päeva nädalas tööle ning millal ma puhkan? Millal ma taastun? Aga see tegevus, mida Sa võid oma eesmärkide suunas liikumiseks teha, ei pea olema aeganõudev, kogu päeva pikkune tegevus. See võib olla üks väga väike asi. Oluline on põhimõte, et oled oma eesmärgile mõelnud ning oled selle suunas liikunud kasvõi ühe väikese sammu võrra.

Ma olen elus mitmeid maratone jooksnud ning kui ma hakkasin nendele maratonidele keskenduma ehk selleks trenni tegema, siis oli mul eesmärk teha iga päev midagi, et eesmärgi suunas liikuda. See ei tähendanud seda, et hakkasin seitse korda nädalas jooksma või kaks korda päevas trenni tegema. Vaid see tähendas seda, et kui tegin viis või kuus jooksutrenni nädalas, siis muudel päevadel tegin toetavaid tegevusi. Näiteks venitasin ennast, tegelesin hommikuti joogaga, tegin üldfüüsilist ettevalmistust ning jooksuharjutusi. Samas, mõnel päeval vaatasin ainult mõnda jooksmisest inspireeritud videot. Ma tegin iga päev midagi, et saaksin eesmärgile lähemale. Tegin midagi, et hoida enda energiataset, motivatsiooni ja sisemist põlemist üleval.

Mõtle, mis võiks olla Sinu eesmärk ning mis võiks olla see väikene tegevus, see väike baby step, mis aitaks Sinu eesmärkide saavutamisele kaasa?

See sama metoodika või põhimõte on ka ühes teises loos – ära lõhu ketti. Ära lõhu seda järjepidevust. Näiteks, kui Sa oled otsustanud hakata tegema igal hommikul kümme kätekõverdust, siis katsu teha seda iga päev. Iga päev leia selleks aega, et tekiks harjumus. Niimoodi on ka kõikide muude asjadega.

Väikesed järjepidevad tegevused tekitavad harjumuse. Mõni aeg hiljem on liikumine või liigutamine automaatne ning see toetab Sind ennast soovitatud eesmärkide ja soovide saavutamisel.

Priit Kuuskme
Lifecoach.ee
Edutreener, coach, koolitaja

Originaalallikas: https://lifecoach.ee/tee-iga-paev-midagi-oma-eesmarkide-saavutamiseks/

Liitu meie infokirjaga

Liitu meie pakkumiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.