VÄRBAMISKONVERENTS 2018: Kuidas värvata oskuslikult ja oskustepõhiselt?

Juba mitmeid aastaid on Eesti tööjõuturg olnud olukorras, kus tööpuudus on langenud üsna madalale ning tööjõu hõivatus näitab stabiilset tõusujoont. See tähendab, et üha enam seisavad organisatsioonid silmitsi küsimusega, kuidas leida oskustega töötajaid, kes oma isiksuselt sobivad ka organisatsiooniga.

Tulemusliku värbamise võtmesõnadeks on seega „oskuslikult“ ja „oskustepõhiselt“. Värbamiskonverentsil 2018 keskendumegi sellele, kuidas värbajana olla oskuslik ning kuidas värvata töötajaid oskustepõhiselt.

Värbamiskonverents toimub koostöös HR factory ja CV-Online’iga.

Toimumisaeg

14. veebruar 2018

09.3010.00 Kogunemine ja hommikukohv

10.00–10.10 Päevajuhi avasõnad
Indrek Sarjas, G4S Eesti AS personali- ja värbamisjuht

Indrek on G4S Eesti personalijuht/värbamisjuht ning lööb kaasa PARE juhatuse liikmena Eesti personalijuhtimise arendamisel. Varasemalt on ta töötanud CV-Keskuse värbamiskonsultandina, Swedbankis värbamisspetsialistina ja saanud väärtusliku äripoolel töötamise kogemuse Swedbank Liisingus tootehaldurina.

10.10 – 10.40 Tulevikutöö ja oskustepõhine värbamine
Tiia Randma, OSKA arendusjuht

Tiia on Eestis üks informeeritumaid inimesi tulevikutöö vallas. Ta juhib Kutsekojas prognoosisüsteemi OSKA loomist. OSKA aitab õppida ja õpetada õigeid asju, selgitades välja tulevikuametid ning oskused, mida Eestis 5-10 aasta pärast vaja läheb. Tiia on töötajate vajaduste ja kutse- ning kõrgkoolides õpitava omavahel vastavusse viimisega tegelenud viimased 20 aastat. Eesti Kaubandus-Tööstuskojas haridusnõunikuna töötades oli tema ülesandeks ettevõtjate ootuste hariduse keelde tõlkimine. Ta on ka ETV saatesarja „Ametilood“ autor.

Tiia otsib vastuseid tulevikutöö kõige põletavamatele küsimustele:
Millised on Eesti tööturu olulisemad trendid täna ja homme?
Kuidas mõjutavad tulevikutrendid tööjõu- ja oskuste vajadust lähikümnendil Eestis?

10.40 – 11.10 Kuidas kaasata kandidaat värbamisprotsessi tagades meeldiv kogemus? (ingliskeelne ettekanne)
Karolis Česonis, Alliance for Recruitment kliendihaldur

Karolis on Leedu suurima värbamis- ja personalikonsultatsioonifirma, Alliance for Recruitment, kliendihaldur. Alustas oma karjääri IT värbamise konsultandina, omandades teadmised IT turu kohta ning pakkudes konsultatsiooni- ja sihtotsinguteenuseid Leedu kõige eelistatumatele tööandjatele. Alates 2017. aastast töötab kliendihaldurina ning juhib kuueliikmelist värbajate meeskonda. Tema klientide hulka kuuluvad näiteks Danske Bank IT Leedu ning sellised pidevalt kasvavad tarkvaraarenduskeskused nagu Genius Sports ja Bentley. Lisaks oma põhitööle on seotud ka erinevate vabatahtlike tegevustega, organiseerides näiteks selliseid üritusi nagu World Lithuanian Summit ja Back To Lithuania konverents.

Palju küsitakse, kuidas leida talente. On mitmed lahendusi, mis aitavad personalispetsialistidel uusi inimesi otsida ja hinnata, kuid vähem pööratakse tähelepanu, kuidas kandidaati värbamisprotsessi kaasata. Mis on peamised riskid ja kuidas neid vältida? Mida me saame teha, et värbamine oleks kandidaadile meeldiv kogemus?

11.10-11.20 Arutelu

11.20-11.40 Kohvipaus

11.40 – 12.10 5 olulist tööriista värbajale (ingliskeelne ettekanne)
Julia Jolkin, värbamisagentuuri IT Talent asutaja ja värbaja

Julia on omandanud Tallinna Ülikoolist kommunikatsiooni erialal magistrikraadi. Varasemalt teinud personalitööd mitmetes IT firmades, nüüd keskendub oma suurimale kirele – inimeste toetamisele nende professionaalsel arengul. Armastab jagada teadmisi, viies läbi IT värbamise seminare edasijõudnutele.
On sourcing’u ninja, omades selles musta vööd.

Julia tutvustab enda lemmiktööriistu, mis aitavad kiiremini kandidaate leida ja neid rohkem kaasata. Käsitlemist leiavad nii otsingumootorid, e-mail tracking kui sellised tööriistad nagu Amazing Hiring, Mix Max, Facebook jm.

12.10-12.40 Levikanalite ja kuulutuste formaatide virrvarrist tulemusliku värbamiskampaaniani
Rain Resmeldt Uusen, cv.ee karjääriarengu kontaktvärava turunduse ja kommunikatsiooni juht

Rain on endise ajakirjaniku ja toimetajana ning tänase värbamisturundajana hästi kursis erinevate kanalite eesmärkide ja sisuerisustega, lähtudes sihtrühmadest ja nende tähelepanuvõimest infot tarbida. Mõtestades värbamises lahti kanalite erisused ja võimalused, saab värbamisprojektid muuta läbi teadliku planeerimise tulemuslikumaks ja efektiivsemaks nii ajaliselt kui kulutustelt.

Kuidas otsustada töökuulutuse levikanalite valiku üle?
Milliseid formaate eelistada millistes kanalites ja miks?
Millistel juhtudel töötab „üks kõigi jaoks“-lahendus?
Kus asuvad Sinu värvatavad tegelikult?

12.40–12.50 Arutelu

12.50-13.45 Lõuna

13.45-14.15 Millal värvata tööstusettevõttes oskusi ja millal hoiakuid?
Eveli Punnison, Enics Eesti AS personalijuht

Eveli töötab rahvusvahelises ettevõttes Enics Eesti AS juba 11 aastat, millest viimased 4,5 aastat personalijuhi ametikohal ning juhtkonna liikmena. Samuti kuulub rahvusvahelisel tasemel kompetentsgruppi, mis tegeleb kogu Enics Kontserni koolituse ja eestvedamise arendamisega. Olulisemaks eesmärgiks on kogu personalijuhtimise valdkonna ning personaliosakonna efektiivse toimivuse tagamine ja arendamine. Valdkonnajuhina ning juhtkonna liikmena anda panus Elva tehase ajakohaste strateegiate väljatöötamisse. Hariduslikult taustalt omab kraadi psühholoogias ja magistrikraadi majanduses. Lisaks on hetkel pühendunud Erickson International kooli õpingutele, et saada professional coach’i tunnistus.

Eveli räägib tööstusettevõtte aktuaalsematest võludest ja valudest värbamisel:
Miks ei saa alati oskustepõhiselt värvata?
Millal värvata tööstusettevõttes oskusi ja millal hoiakuid?
Mis on need väärtused ja hoiakud, mida oma töötajatelt/kandidaatidelt ootame ja kuidas neid välja kommunikeerime?
Kuidas hinnata soovitud väärtuseid ja hoiakuid kandideerimisprotsessil?

14.15-14.45 Värbamistarkvaraga või ilma? Selveri kogemus
Kristi Aasa, Selver AS personalispetsialist

Kristi on Selver AS personalispetsialist alates veebruarist 2013. Varasemalt on ta töötanud sihtotsingu konsultandina ettevõttes Finest Career OÜ, kus aitas töötajaid leida peamiselt müügi- ja finantssektori ettevõtetele. Kuigi ta on töötanud ka teistel erinevatel ametikohtadel, on personalitöö ja eriti just värbamine saanud väga südamelähedaseks. Ta peab ennast 100% inimeste inimeseks, kuid on ka protsesside juhtimises süsteemne ja järjepidev. Kristi hindab toetavat ja arendavat töökeskkonda, kiiret töötempot ja head huumorimeelt. Selverisse tööle asudes oli tal soov endast märk maha jätta ning viia värbamine seoses värbamistarkvara juurutamisega uuele tasemele. See eesmärk on tänaseks edukalt ellu viidud.

Kristi kirjeldab värbamistarkvara Selverisse jõudmise protsessi nullist kuni elluviimiseni:
Miks oli vaja värbamistarkvara?
Kuidas enda ettevõttele sobivat tarkvara valida?
Mis on värbamisprotsessis nüüd muutunud võrreldes varasemaga?

14.45-15.00 Arutelu

15.00-15.15 Kohvipaus

15.15-16.00 Personalijuhtimis- ja värbamistrendid 2018 ning uued tehnoloogiad värbamises (ingliskeelne ettekanne)
Marja Pylkkänen, Alma Career tegevdirektor

Marja on värbamisvaldkonnas tegutsenud juba peaaegu 20 aastat. Hetkel töötab tegevdirektorina Alma Career’is (www.almacareer.com), mis omab ja opereerib värbamisportaale üheksas riigis Balkanil ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Osaleb regulaarselt värbamisalastel konverentsidel ja seminaridel nii Euroopas kui Ameerikas, et valdkonna trendidega pidevalt kursis olla. On huvitatud kandidaadi kogemusest, värbamistrendidest ja heaolust töökohal. On alati valmis õppima uusi asju.

Marja annab ülevaate nii Kesk- ja Ida-Euroopa kui ka USA peamistest trendidest personalijuhtimises ja värbamises. Räägib nii personalijuhtimise muutuvast rollist, talendi brändimisest, talendi sourcing’ust kui ka uutest tehnoloogiatest värbamises.

16.00-16.30 Värbamine eile, täna ja homme (ingliskeelne ettekanne)
Jan Haines, HR factory tegevjuht

Jan asutas HR factory 2002. aastal Saksamaal. Oma 60 töötajaga on ettevõttel kontorid Tallinnas, Münchenis ja Vilniuses, kust teenindatakse nii kohalikke kui rahvusvahelisi kliente. Jan on õppinud Münchenis ärindust ja omab juhtimiskogemust erinevate valdkondade ettevõtetest. Jan on loonud kokkuhoidva tugevatest spetsialistidest koosneva meeskonna ning tema roll on arendada rahvusvahelisi teenuseid ja hoida silm peal HR trendidel.

Keegi ei kahtle selles, et värbamine täna ei ole see, mis oli eile ega saa olema sama homme. Muutus on pidev ning väljakutsuv mitmel tasandil. Kaasaegne värbaja on digitaalselt osav inimeste otsija, sourcing spetsialist, brandingu ekspert, suhtleja ja värbamiskunsti peamine komponent. Jan vaatab värbamise arengut läbi erinevate aastakümnete ning ennustab ennustamatut – ehk värbamise tulevikku.

16.30-16.45 Konverentsi lõpetamine

Eesmärk: Omandada teadmised ja oskused tulemuslikemaist praktikatest parimate oskustega töötajate leidmiseks ja hoidmiseks.

Sihtgrupp: personali- ja värbamisspetsialistid, juhid ja personalijuhid

Toimumisaeg: 14. veebruar 2018 kell 10.00–16.45

Toimumiskoht: Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsisaal (Liivalaia 33, Tallinn)

Maksumus sisaldab: konverentsipäeva, kohvipause, buffet-lõunat, koolitusmaterjale

Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja arve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arvelduskontole: Swedbank IBAN EE74 2200 2210 5162 8618.

Loobumine: Konverentsist loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult hiljemalt 9. veebruariks, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% konverentsi maksumusest.

Lisainformatsioon:

Liisi Männistu
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus
koolitusjuht
E-post liisi.mannistu@excellence.ee
Telefon +372 648 7000
GSM +372 58 417 448
www.excellence.ee

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Registreerimine

Registreerimine

VÄRBAMISKONVERENTS 2018: Kuidas värvata oskuslikult ja oskustepõhiselt?

14. veebruar 2018


Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 43

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 45
€ + km

NB! Registreerides rohkem kui 5 osalejat, küsige personaalset pakkumist

Maksumus
Koolitus VÄRBAMISKONVERENTS 2018: Kuidas värvata oskuslikult ja oskustepõhiselt?
Osalejaid
Maksumus
Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 89

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 91
€ + km
Kokku
360 € + km

Liitu meie infokirjaga

Liitu meie pakkumiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.