VÄRBAMISKONVERENTS 2017: Kuidas leida parimate oskustega töötajaid?

Viimaste aastate üheks teravamaks probleemiks Eesti tööjõuturul on kvalifitseeritud spetsialistide puudus ning põletavamaks küsimuseks, kust ja kuidas leida parimate oskustega töötajaid.
Milline on töötamise ja värbamise tulevik? Milline on Eesti ja Euroopa tööturu hetkeseis? Kuidas muutub värbamisprofiil seoses uue strateegiaga? Millised ebatraditsionaalsed värbamismeetodid aitavad leida kõige sobivamad töötajad? Kuidas suunata värbamiskampaania soovitud sihtgrupini? Milliseid lahendusi kasutatakse tööjõu tagamiseks, kandidaatide leidmiseks ja mida saaks iga värbaja oma töös rakendada?  Milline palgapakkumine toob sobivad kandidaadid? Mida me peame muutma, et olla atraktiivne tööandja välistalendile?
Nendele küsimustele otsimegi vastust Värbamiskonverentsil 2017.

Värbamiskonverents toimub koostöös HR factory ja CV-Online’iga.

Toimumisaeg

16. veebruar 2017

09.3010.00 Kogunemine ja hommikukohv

10.0010.10 Päevajuhi avasõnad
Ülle Matt, Swedbank AS personalijuht

Ülle Matt  on Swedbank AS personalijuht alates aprillist 2015. Personalitöö on kutsumuseks ja seda vaimustavat kutsumust järgides on  tema huvitavad tööaastad olnud seotud Ericsson Eesti, Elcoteq Tallinna ja Stora Enso Baltikumi personalijuhtimisega. Personalitöö juurde tõi teda  aga sekretäritöö Paikuse Saeveski AS-s. Ülle on elukestva õppe usku ja tema enesetäiendused on olnud seotud juhtimise, organisatsioonikäitumise, suhtekorralduse ning tippjuhtide coachingu ja karjääri coachinguga.

10.1010.40 Eesti ja Euroopa tööturu hetkeseis: Euroopa – kolm aastakümmet teesklemist
Peeter Koppel, SEB Panga privaatpanganduse strateeg ja kolumnist

Peeter Koppel on SEB panga privaatpanganduse strateeg ja kolumnist. Ta on töötanud mitmel finantsturgudega seotud ametikohal, muu hulgas
kaubelnud valuutade ja aktsiatega.

 

Oma ettekandes arutleb Peeter Eesti ja Euroopa tööturu hetkeseisu üle:
Demograafia –  kas kõige paremini prognoositav näitaja majanduses?
Tööturu jäikus – kas Euroopa krooniline haigus?
Teesklusmajanduse lõppu veel ei paista?

10.4011.10 Töötasud ja töötasu ootused – milline palgapakkumine toob sobivad kandidaadid?  
Kadri Seeder, Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik

Kadri Seeder on hariduselt sotsioloog ja tegeleb igapäevaselt töövaldkonna aktuaalsete teemade analüüsimisega ning tööandjate ja töötajate koolitamise ning nõustamisega. Kadri juhib Palgainfo Agentuuri (OÜ Tark tööandja), mis viib kaks korda aastas läbi suuremahulisi tööturu- ja palgauuringuid tööandjate ja töötajate seas ning pakub tööandjate töötasude turuvõrdluse teenust.

Oma ettekandes räägib Kadri kandideerijate ootustest töötasule:
Mis tõukab kõige enam inimesi töökohalt lahkuma?
Mis meelitab kõige enam erinevaid inimesi töökohale kandideerima?
Miks jäetakse huvipakkuvale kuulutusele kandideerimata?

11.1011.20 Arutelu

11.2011.40 Kohvipaus

11.4012.10 Kuidas kandideerimine on aastate jooksul muutunud?
Heikko Gross, CV Online arendusjuht

Heikko Gross hoiab igapäevaselt tööturu arengutel silma peal. Ta jagab kogunenud infot ja tehtud analüüside tulemusi CV-Online’i uudiskirjade ja meedia kaudu. Tema üks peamisi eesmärke on anda klientidele kasulikku infot, et värbamised annaksid parima tulemuse. Samuti on Heikko ülesandeks hoolitseda, et CV-Online`i koduleht oleks tööandjate ja tööotsijate seas jätkuvalt eelistuim kohtumispaik. Heikko on lõpetanud Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise magistriõppe.

Heikko ettekande fookuses on küsimused:
Milline on olnud majandusolukorra muutuste mõju kandideerimisele?
Kuidas on kandideerimisdokumentide põhjalikkus aastate jooksul muutunud?
Milliseid arenguid prognoosime tulevikuks ja kuidas nendega toime tulla?

12.1012.40 Kuidas ebatraditsionaalsete värbamismeetoditega kõige sobivamad kandidaadid leida?
Leanika Järve, Epicenter Kinnisvara OÜ tegevjuht ja asutaja

Leanika Järve alustas kinnisvaraga 2008. aastal, kus ta tõi majanduskriisi ajal turule maailma ühe suurima kinnisvarakaubamärgi RE/MAX. See oli tema elu kõige hulljulgem temp.  Paljud pidasid teda hulluks ja ennustasid pidevalt lahkumist turult. Aga RE/MAX on siiani turul.  Frantsiis kestis viis aastat ja siis otsustas Leanika tuua turule oma enda kaubamärgi, mille nimeks sai EPICENTER. Tänase seisuga on Leanikal seitse ettevõtet – lisaks nii Tallinnas kui Tartus toimetavale kinnisvarabüroole EPICENTER on neist suurimad ka näiteks ehitusfirma PROFESSIONALS ja koolitusfirma LEPROFIT. Leanika suurim kirg on inimesed ja motoks “Mõtle suurelt, kõik on võimalik!”.

Oma ettekandes jagab Leanika parimaid praktikaid, kuidas ebatraditsionaalsete värbamismeetoditega kõige sobivamad kandidaadid leida ja soovitud sihtgrupini jõuda.

12.4012.50 Arutelu

12.5013.45 Lõuna

13.4514.15 Välistalendi värbamine ja hoidmine Playtechi näitel
Kristi Ansberg, Playtech Eesti personalidirektor

Kristi Ansberg omab ligi 10-aastast personalivaldkonna kogemust rahvusvahelises IT ja finantssektoris. Töötanud nii värbaja kui personalijuhina ning hetkel Playtech Eesti personalidirektor. Tööandja bränding ja värbamine on väga südamelähedased teemad, millega on ka tegeletud erinevates ettevõtetes.

Oma ettekandes kirjeldab Kristi Playtechi teekonda välistalendi piirideta värbamiseni:
Millised on vajalikud eeltingimused organisatsioonis?
Millised värbamiskanalid toimivad?
Kandidaat vastas positiivselt – mis nüüd edasi saab?

14.1514.45 Kuidas tagada tööjõud konkurentsitihedal tööturul? (ingliskeelne ettekanne)
Jan Haines, HR factory tegevjuht

Jan Haines asutas HR factory aastal 2002 Saksamaal ja täna tegutseb ettevõte oma enam kui 80 töötajaga kolmes Euroopa riigis. Olles üks HR factory põhiomanikke, on ta ettevõtte tegevjuhiks Saksamaal, Eestis ja Inglismaal ning ühtlasi ka konsultatsiooni- ja koolitustegevuse juhiks Saksamaal. Jan on õppinud Münchenis ärindust ja omab juhtimiskogemust erinevate valdkondade ettevõtetest. Viimastel aastatel on keskendunud HR factory kasvule ja selle teenuste arendamisele ning rahvusvaheliste personalitrendide jälgimisele.

Paljud ettevõtted tunnetavad teravalt kvalifitseeritud töötajate puudust, mille tagajärgedeks võib olla näiteks äriprotsesside teisele maale viimine või kasvuplaanidest loobumine. Jan arutleb oma ettekandes, milliseid lahendusi kasutada tööjõu tagamiseks, kandidaatide leidmiseks ja mida saaks iga värbaja oma töös rakendada.

14.4515.15 Millised muutused värbamises toob kaasa strateegia muutmine?
Häli Keba, Maksu- ja Tolliameti personalispetsialist

Häli Keba on töötanud personalivaldkonna erinevatel ametikohtadel peaaegu 20 aastat. Ta on tegutsenud pikka aega pangandussektoris ning viimased viis aastat avaliku sektori ühes kiiresti arenevas ja suuremas organisatsioonis – Maksu- ja Tolliametis. Maksu- ja Tolliametis vastutab Häli peamiselt personali värbamise ja valiku eest, koordineerib arenguvestluste läbiviimist ning juhib mitmeid põnevaid arendusprojekte. Talle pakuvad huvi erinevad värbamistrendid ning võimalused töötajate heaolu suurendamiseks töökohal.

Oma ettekandes räägib Häli, mida  on toonud värbamises kaasa Maksu- ja Tolliameti eripära ja uued strateegilised väljakutsed:
Värbamisele esitatavad nõuded avalikus teenistuses
Personali madal voolavus seab üleskutse värbamisele
Värbamisprofiili muutumine seoses uue strateegiaga
Värbamise õppetunnid

15.1516.00 Värbamisprotsessi areng ja sellega seotud praktikad(ingliskeelne ettekanne)
Juho Toivola, Elisa Soome värbamisjuht ja People Geeks Ltd Oy konsultant

Juho Toivola on tunnustatud ja hinnatud digitaalajastu värbaja ja tööpsühholoog, keda iseloomustab strateegiline mõtteviis ja kirg tehnoloogia vastu. Juho pädevusalaks on inimkäitumise teaduslik kvantifitseerimine, mõõtmine ja hindamine. On töötanud nii sõltumatu konsultandi kui värbamisjuhina näiteks Elisas ja Finnair’is.

Milline on värbamise tulevik? Milline on töötamise tulevik? Oma ettekandes räägib Juho viimaste aastate ja lähituleviku muutustest ja arengutest värbamisprotsessides ning nende mõjudest kogu värbamisvaldkonnale. Läbi praktiliste näidete toob Juho meieni nii digitaliseerimise, globaliseerumise kui masinõppe mõjud värbamisele.

16.0016.15 Konverentsi lõpetamine

Eesmärk: Omandada teadmised ja oskused tulemuslikemaist praktikatest parimate oskustega töötajate leidmiseks ja hoidmiseks.

Sihtgrupp: personali- ja värbamisspetsialistid, juhid ja personalijuhid

Toimumisaeg: 16. veebruar 2017 kell 10.0016.15

Toimumiskoht: Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn (Toompuiestee 27, Tallinn)

Maksumus sisaldab: konverentsipäeva, kohvipause, buffet-lõunat, koolitusmaterjale

Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arvelduskontole: Swedbank IBAN EE74 2200 2210 5162 8618.

Loobumine: Konverentsist loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult hiljemalt 13. veebruariks, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% konverentsi maksumusest.

Lisainformatsioon:

Liisi Männistu
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus
koolitusjuht
E-post liisi.mannistu@excellence.ee
Telefon +372 648 7000
GSM +372 58 417 448
www.excellence.ee

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Registreerimine

Registreerimine

VÄRBAMISKONVERENTS 2017: Kuidas leida parimate oskustega töötajaid?

16. veebruar 2017


Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 43

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 45
€ + km

NB! Registreerides rohkem kui 5 osalejat, küsige personaalset pakkumist

Maksumus
Koolitus VÄRBAMISKONVERENTS 2017: Kuidas leida parimate oskustega töötajaid?
Osalejaid
Maksumus
Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 89

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 91
€ + km
Kokku
360 € + km

Liitu meie infokirjaga

Liitu meie pakkumiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.