VÄRBAMISKONVERENTS 2015: Kuidas eristuda, kohaneda ja töötajaid hoida?

Värbamiskonverents 2015 keskendub värbaja arengule ehk sellele, kuidas värbajana eristuda. Kuidas saada oma töös paremaks? Mida õppida teistelt kolleegidelt, mida kandidaatidelt? Kuidas eristuda, milliseid nippe kasutavad ambitsioonikad? Kuidas kohaneda muutuva tööturu ja sellest tulenevate uute, kõrgemate ootustega?  Kuidas hoida enda ja töötajate pühendumist ning motivatsiooni? Kõik need ja paljud teisedki küsimused saavad vastuse Värbamiskonverentsil 2015.

Värbamiskonverents toimub koostöös HR factory ja CV-Online’iga.

Toimumisaeg

12. veebruar 2015

Konverentsi ajakava

9.30–10.00    Registreerumine ja hommikukohv

10.00–10.10  Päevajuhi avasõnad
Aule Kink, konverentsi päevajuht

Aule Kink on tegutsenud personalitöö valdkonnas rohkem kui 15 aastat. Töötanud koolitusspetsialistina Kaitseministeeriumis ja personalijuhina SA-s Innove. Hetkel töötab Tallinna Euroopa Koolis ning peab rahvusvahelise meeskonna kokkupanemist ja kooli loomises osalemist väga väärtuslikuks kogemuseks. Väärtustab koostööd Pärnu Konverentsidega, kus juhtinud projekti “Juhi Jutud” ning olnud mitmete konverentside programmijuht. Aule on õppinud majandust, psühholoogiat ja andragoogikat.

10.10-10.40 Konverentsi avamine: Värbamine – teadus,
kunst või tehnoloogia?
 Agu Vahur,
 CV-Online juht
 Jan Haines, HR factory tegevjuht

Agu Vahur on lõpetanud 1993. aastal psühholoogia eriala ning 1997. aastal rahvusvahelise ärijuhtimise magistri. Ta on töötanud ettevõtte Estonian Air personalijuhina, Eesti Raudtee personalidirektori ning Philips Balticu personalijuhina. Alates 2000. aastast on Agu CV-Online juhatuse liige.

 

Jan Haines asutas HR factory aastal 2002 Saksamaal ja täna tegutseb ettevõte oma enam kui 80 töötajaga kolmes Euroopa riigis. Olles üks HR factory põhiomanikke, on ta ettevõtte tegevjuhiks Saksamaal, Eestis ja Inglismaal ning ühtlasi ka konsultatsiooni- ja koolitustegevuse juhiks Saksamaal. Jan on õppinud Münchenis ärindust ja omab juhtimiskogemust erinevate valdkondade ettevõtetest. Viimastel aastatel on keskendunud HR factory kasvule ja selle teenuste arendamisele ning rahvusvaheliste personalitrendide jälgimisele.

10.40–11.20 Eesti tööturu hetkeseis ja väljavaated 
Natalja Viilmann, Eesti Panga ökonomist

Millises seisus on Eesti tööjõuturg aastal 2015? Ettekanne räägib demograafilistest muutustest ja migratsiooni mõjudest tööjõuturule. Samuti sellest, mis asjaolud ohustavad tõõjõuturu tasakaalu ja milliseid järeldusi saaksid ja peaksid organisatsioonid enda jaoks turu seisust tegema.

Natalja Viilmann on töötanud makroanalüütikuna Eesti Pangas üle 21 aasta ja esindanud panka erinevate auditooriumite ees. Tema põhilisteks tööülesanneteks on Eesti majanduse analüüs ja prognoos, detailsemalt inflatsiooni, tööturu, majanduse tasakaalu ning konkurentsivõimega seotud teemad. Natalja omab majandusalast doktorikraadi ning pikaajalist tudengite, magistrantide ja doktorantide õpetamise ja juhendamise kogemust.  Tööturu temaatikat on Natalja süvendatult analüüsinud viimase üheksa aasta jooksul.  

11.20–11.40 Kohvipaus

Sessioon I: Mida õppida parimatelt?  

11.40–12.10  Mida õppida edukalt idufirmalt: TransferWise´i kiire kasvamislugu                                                                                                                  
Kairi Pauskar, TransferWise HR architect

Kairi ettekanne räägib sellest, kuidas on firmal kiire kasvamise juures õnnestunud hoida start-up`ile omast sisekultuuri, kuidas oma värske idee juurde meelitada õiget talenti. Mil moel tegeletakse tööandja turundusega ning kuidas saadakse piiratud ajaga tööle õiged inimesed. Millised värbamisideid ja -nippe on TransferWise kasutanud?

Kairi on IT taustaga personali professionaal. Peale ülikooli lõpetamist töötas ta tarkvaraarenduse projektijuhina CodeWiser’is ja Webmedias. Webmedias tuli ka suur muutus eriala osas. Projektijuhtimine asendus personalijuhtimisega. Seitse aastas Webmedias andis talle suurepärase kogemuse, kuidas ehitada tugevat ja väärtustel põhinevad organisatsiooni. Täna kuulub Kairi TransferWise personalitiimi, kus saab anda oma panuse, et TransferWise oleks esimene valik tööandjana nende valdkonna talentide jaoks ning kus juba olemasolevad talendid tahaksid igal hommikul tööle tulla ja ühiselt finantsmaailma paremaks muuta.

12.10–12.40  Värbamine avalikus sektori – võimalused ja takistused
Aivi Sirp, Siseministeeriumi personalipoliitika osakonna juhataja

Ettekanne räägib sellest, millised on värbamise eripärad avalikus sektoris. Millised on võimalused ja milliseid takistusi tuleb ületada. Aivi ettekanne tugineb Eesti riigi suurima haldusalaga ministeeriumi –  Siseministeeriumi organisatsioonide näidetele.

Aivi Sirp on karjääri 16 aasta jooksul töötanud  erinevates  avaliku sektori asutustes – Justiitsministeeriumis, Tallinna Vanglas, Päästeametis ja Siseministeeriumis. Tema kogemuste laekasse kuulub vanglasüsteemi arendamine sh Vanglate Ameti likvideerimine ja kõik vanglasüsteemis läbi viidud suuremad ümberkorraldused. 2009. aastal siirdus ta tööle Tallinna Vanglasse direktori asetäitjaks ja neli kuud pidas ka vangla direktori ametit. 2013.aastast  töötab Aivi Siseministeeriumi personalipoliitika osakonna juhatajana. Hariduselt on ta TTÜ haldusjuht.

12.40–13.10 E-värbamine suurettevõttes AS Eesti Telekom näitel
Triin Teesaar, AS Eesti Telekom personalijuht

Millised e-teenused ja e-keskkonnad aitavad värbamist kiiremaks ja mugavamaks muuta? Kas online kandideerimine ja intervjueerimine on värbamise homne päev? Kuidas ka e-kirja teel suhelda personaalselt ja meeldejäävalt?

Triin Teesaar on AS Eesti Telekom personalijuht ning tema juhtida on ettevõtte värbamise valdkond.  Ta on omandanud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis organisatsiooni käitumises ning töötanud personali valdkonnas kokku üle kuue aasta. Enne Eesti Telekomi oli Triin personalispetsialist AS-s MicroLink Eesti.

 

13.10-14.00 Lõuna

14.00-15.00 Värbamiskohvik – põletavalt aktuaalsed teemad, millele otsime vastuseid
Värbamiskohvik – erinevad ümarlauad põnevatel värbamisteemadel. Iga konverentsil osaleja saab teha just temale maitsekohased valikud.

Ümarlaudu juhivad: Tiina Saar, Aule Kink, Ivika Born ja Maris Martin, Sabina Rand-Haddad, Heikko Gross, Pille Semjonov, Kädi Keinast  

  • Kuidas teha sihtotsingut – „raamist väljas“ kohad ja võimalused sobiva kandidaadi leidmiseks?
  • Kuidas teavitada kandidaati negatiivsest värbamisotsusest – millised praktikad aitavad „sillad avatuna hoida“?
  • Mis näitab, et tegemist on õige kandidaadiga – kuidas seda CV-st, telefoniintervjuust, kirjavahetusest või suhtlusest märgata, mida intervjuul jälgida?
  • Kuidas värvata töötajaid välismaalt?
  • Terviklik arenguring – ehk kuidas muuta ka need kandidaadid enda turundajateks, kes meile ei kandideeri või ei sobi?
  • Kas värvata ise või kasutada värbamisfirmat – plussid ja miinused?
  • Kandidaat soovib (ettevõtte värbamislehel) nutiseadmega kandideerida – mis saab?

Sessioon II: Mida õppida kandidaatidelt?  

15.00-15.30 Kandidaadi kogemus – ootus vs reaalsus
Heikko Gross, 
CV-Online turundusjuht

Mida ootab ja soovib kandidaat värbamisprotsessist? Kuidas on võimalik kandidaate värbamise käigus paremini kohelda? Pakkuda kandidaadile suurepärast kogemust ei pruugi alati tähendada suuri ja aeganõudvaid muutusi. Mida siis ikkagi silmas pidada, et olulistes punktides mitte eksida ja mis on eksimuste hind? Heikko ettekanne tutvustab CV-Online poolt Värbamiskonverents 2015 jaoks läbi kandidaadikogemuse uuringut ehk seda, mida ootab ja soovib kandidaat kogeda värbamisprotsessi käigus.

Heikko Gross hoiab igapäevaselt tööturu arengutel silma peal. Ta jagab kogunenud infot ja tehtud analüüside tulemusi CV-Online’i uudiskirjade ja meedia kaudu. Tema üks peamisi eesmärke on anda klientidele kasulikku infot, et värbamised annaksid parima tulemuse. Samuti on Heikko ülesandeks hoolitseda, et CV-Online`i koduleht oleks tööandjate ja tööotsijate seas jätkuvalt eelistuim kohtumispaik. Heikko on lõpetanud Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise magistriõppe.

15.30–15.50 Kohvipaus

15.50–16.20 Minu värvikaimad kogemused 
Ruth AarmaUpsteem.com

Ruthi ettekanne räägib tema elu meeldejäävamatest värbamiskogemustest: milline on tunne, kui sa ei võida konkurssi; kuidas on olla headhunting´u objekt ; minu elu parim kogemus; minu elu „silmi avav“ kogemus.

Ruth Aarma on tööturul oma karjääri arendanud juba 22 aastat ja enamuse sellest turunduse valdkonnas arendades brände nagu  +/- Elektroonika, Selver, Lipton, Knorr, Dove jt. Ruthi elu esimene värbamine viidi läbi toonases Hansapangas ja seda väga professionaalselt. Esimene särav värbamiskogemus on jätnud Ruthi jaoks jälje kogu eluks – ta peab ka täna värbamistööd väga austusväärseks ja oluliseks ametiks. Täna tegeleb Ruth turunduse ja müügiga idufirmas Upsteem.com, mis loob personali arenduse tehnoloogiaid sh tagasisidestamist juba katseajal.

16.20–16.50 Kuidas hoida uute töötajate pühendumust ja motivatsiooni?  
Kaido Pajumaa, motivaator.ee motivatsioonikoolitaja

Gallupi 2013. a uuring näitas, et keskmiselt on töötajate pühendumus Eesti ettevõtetes ainult 16% (64% töötavad ainult palga pärast ja 20% töötavad firmale vastu). Ettekanne räägib sellest, mis on nende numbrite taga ja kuidas pühendumust töötajates suurendada. Mida teha, et uute töötajate töötahe säiliks ja inimesed oleksid pühendunud ka aasta pärast? Kas valida endale ja töötajale töörõõm või tööpiin ning miks ainult rahalistest motivaatoritest ei piisa? Kuidas motiveerida töötajaid, kui palka suurendada võimalik ei ole?

Kaido Pajumaa on Motivaator.ee motivatsioonikoolitaja, kes on oma töö peamise fookuse suunanud enesemotiveerimisele ja töötajate mitterahalisele motiveerimisele. Olles põhjalikult uurinud töötajate madala pühendumuse tagamaid ja põhjusi, on ta välja töötanud praktilise KOHTUNIK’u meetodi, mis aitab töötajatel ennast lisaks palgale püsivalt ise motiveerida ja juhtidel töötajate pühendumust ning töötahet mitterahaliste viisidega suurendada. 2014. aasta sügisel ilmus tema raamat “Jalutuskäigud sisekosmoses. Raamat iseenda, armastuse ja elumõtte otsimisest”.

16.50–17.00 Konverentsi lõpetamine

Eesmärk: Omandada teadmised ja oskused parimatest praktikatest muutuval tööjõuturul edukaks värbamiseks – eristumiseks, kohanemiseks ja töötajate hoidmiseks.

Sihtgrupp: personali- ja värbamisspetsialistid, juhid ja personalijuhid

Toimumisaeg: 12. veebruar 2015 kell 10.00-17.00

Toimumiskoht: Hotel Euroopa  (Paadi 5, Tallinn)

Maksumus sisaldab: konverentsipäeva, kohvipause, buffet-lõunat, koolitusmaterjale

Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arveldusarvele Swedbank IBAN EE74 2200 2210 5162 8618.

Loobumine: Konverentsist loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne konverentsi toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.

Lisainformatsioon:
Anneli Aab
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus
projektijuht
E-post: anneli.aab@excellence.ee
Tel: + 372 648 7000
Gsm: +372 510 2607
www.excellence.ee

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Registreerimine

Registreerimine

VÄRBAMISKONVERENTS 2015: Kuidas eristuda, kohaneda ja töötajaid hoida?

12. veebruar 2015


Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 43

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 45
€ + km

NB! Registreerides rohkem kui 5 osalejat, küsige personaalset pakkumist

Maksumus
Koolitus VÄRBAMISKONVERENTS 2015: Kuidas eristuda, kohaneda ja töötajaid hoida?
Osalejaid
Maksumus
Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 89

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 91
€ + km
Kokku
360 € + km

Liitu meie infokirjaga

Liitu meie pakkumiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.