VÄRBAMISKONVERENTS 2014: mida teevad edukad tööjõuturul hästi?

Eesti rahvastik väheneb ning keskmine töötaja muutub vanemaks ja nõudlikumaks. Kuidas leida parimate oskustega töötajaid, kui valikuvõimalused vähenevad ja tööjõuturg muutub? Millised tänased otsused ja värbamispraktikad loovad eeldused selleks, et tulevikus oleks võimalik leida ja valida parimate hulgast? Kuidas on õigete töötajatel leidmisel abiks tervikliku arenguringi filosoofia?  Mil moel hakkavad IT-trendid üha enam ka värbamist mõjutama? Kuulda saab ka mitmete tuntud ja põnevate rahvusvaheliste ettevõtete värbamiskogemusi Eestis ning praktilisi nõuandeid selle kohta, kuidas värbajana jõuda töökuulutusest tulemusliku ja pühendunud töötajani.

Toimumisaeg

12. veebruar 2014

Värbamiskonverents toimub koostöös HR factory ja CV-Online’iga.

 Konverentsi ajakava:

 9.30 – 10.00 Registreerimine ja hommikukohv

10.00 – 10.10 Konverentsi avamine

10.10 – 10.50  Milline on Eesti tööjõuturg täna ja tulevikus?
Maris Lauri,
 sõltumatu majandusekspert, konsultant ja koolitaja

Kui majandus kasvab, siis tavaliselt on ettevõtteil vaja rohkem töötajaid. Kuid Eesti rahvastik väheneb ja rändevoog suundub riigist välja. Keskmine töötaja muutub vanemaks ja nõudlikumaks, eriti suured on noorte ootused.  Ka ettevõtjad soovivad leida paremate oskustega töötajaid, kuid valikuvõimalused lähevad järjest kehvemaks. Pakkumise ja nõudluse ebakõla viib palgatõusuni, kõik kardavad palgarallit ja järjest rohkem kurdetakse kulupõhise konkurentsivõime ammendumise üle. Kas ebakõlad tööturul tähendab, et Eestis saab terava tööjõupuuduse ja kõrge pikaaegse töötusega riik? Millised on ettevõtete valikuvõimalused ja millele peaksid töövõtjad rohkem mõtlema?

Maris Lauri tegutseb praegu sõltumatu majanduseksperdi, konsultandi ja koolitajana olles eelnevalt töötanud ligi 20 aastat majandusanalüütiku ja –prognoosijana mitmes pangas. Esineb sageli meedias lahates aktuaalseid majandusteemasid, samuti erinevatel konverentsidel ja seminaridel. On tegutsenud õppejõuna ning viimastel aastatel on pidanud mitmeid teoreetilisi ja praktilisi majandusküsimus käsitlevaid loenguid ja koolitusi ettevõtetes ja asutustes. Lisaks sellele peab majandusteemalist blogi (mlauri.wordpress.com) ning osaleb erinevates avalikes ja eraalgatustes, eelkõige majandusküsimuste eksperdina.

10.50 – 11.30 Kuidas uued IT trendid hakkavad mõjutama värbamist?
Jan Haines,
 HR factory, tegevjuht

Tavaliselt on HR ja IT kui kaks erinevat maailma. Siiski on mitmeid trende, mis hakkavad olemasolevaid rutiine muutma. Kuidas ja millal see toimuma saab? Mida oleks juba täna IT ja tehnoloogia arengut silmas pidades kasulik arvestada ja teada igal personalijuhtimise või värbamise  valdkonna töötajal?

Jan Haines asutas HR factory aastal 2002 Saksamaal ja täna tegutseb ettevõte oma enam kui 80 töötajaga kolmes Euroopa riigis. Olles üks HR factory põhiomanikke, on ta ettevõtte tegevjuhiks Saksamaal, Eestis ja Inglismaal ning ühtlasi ka konsultatsiooni- ja koolitustegevuse juhiks Saksamaal. Jan on õppinud Münchenis ärindust ja omab juhtimiskogemust erinevate valdkondade ettevõtetest. Viimastel aastatel on keskendunud HR factory kasvule ja selle teenuste arendamisele ning rahvusvaheliste personalitrendide jälgimisele.

11.30 – 11.45 Kohvipaus

11.45 – 12.25 Kuidas värvata Eestis aastaga 100 töötajat?
Mart Ambur, Kühne + Nagel IT-keskuse juht

Kuidas paistab Eesti tööjõuturg siia tulnud rahvusvahelistele ettevõtetele? Mis on meie eripärad – plussid ja miinused? Mis pani Eesti kasuks otsustama? Probleemid, millega arvasime end kokku puutuvat ja millised olid tegelikud probleemid. Kas tööjõud vastab ootustele? Põnevad kogemused värbamise valdkonnast. Näiteid kultuurierinevustest. Maatriksjuhtimine – kuidas värvata, kui on juhid erinevates riikides.

Mart Ambur aka “mambur” on rohkem kui 20 aastase kogemusega itimees. Haridus: TTÜ, Tööstuselektroonika, 1993. Töötanud Eesti ja rahvusvahelistes firmades suurusega 5-70000 inimest nii rohujuure tasemel kui juhtinud sadadest inimestest koosnenud rahvusvahelisi meeskondi.

12.25 – 13.00  VAASAN Grupi värbamiskogemus
Karin Kelder, VAASAN Grupi personalivaldkonna arendusjuht

Kuidas värvata kiirelt ja tõhusalt 100+ inimest alustavasse tootmisettevõttesse Harjumaal?  Kogemused ja „karbist väljas“ lähenemine.

Karin Kelder omab üle 10-aastast kogemust personalijuhtimise valdkonnas ning töötanud suurtes tootmis- ja teenindusettevõtetes (Paljassaare Kalatööstus, VAASAN Grupp). Varasemad töökogemused seonduvad müügi ja projektitööga. Õppinud Tartu Ülikoolis õigusteadust ning omandab käesoleval ajal Tallinna Tehnikaülikoolis ärijuhtimise magistrikraadi.

13.00 – 14.00 Lõuna

14.00-14.30 Paneeldiskussioon: Mida teha täna teisti, et olla homme värbamisel edukas?  

Diskussioonis osalejad arutavad, mida saab ettevõttes teha juba täna, et olla tulevikus edukas värbaja. Milline on tark ja õige värbamine olukorras, kus valikud ahenevad ja tööjõuturg muutub?

Paneeldiskussioonis osalevad:

Agu Vahur, CV-Online juht
Pille Seppar, HR factory turundus- ja müügidirektor
Tiina Saar, karjäärinõustaja ja AS-i Proekspert personalijuht
Paneeldiskussiooni modereerib Heikko Gross, CV-Online turundusjuht

Pille Seppar tegeleb igapäevaselt HR factory klientide nõutamisega sobivate teenuste osas. Ta puutub kokku erinevate ettevõtete väljakutsetega seoses personalitöö ja inimeste värbamisega ning aitab leida neile lahenduse parimal võimalikul moel. Ta puutub oma töös kokku ettevõtete ootuste kohandamisega ning tööjõuturu hetkeolukorra selgitamisega.

Agu Vahur on lõpetanud 1993. aastal psühholoogia eriala ning 1997. aastal rahvusvahelise ärijuhtimise magistri. Ta on töötanud ettevõtte Estonian Air personalijuhina, Eesti Raudtee personalidirektori ning Philips Balticu personalijuhina. Alates 2000. aastast on Agu CV Online juhatuse liige.

Tiina Saar on karjäärinõustaja, kelle sulest on ilmunud kuus raamatut ning kes on aastaid toimetanud personalialast ajakirja Personali Praktik. Peab loenguid nii koolides kui ka ettevõtetes teemadel tööõnn, karjääriplaneerimine ja ajajuhtimine. Tiina on osalenud ERR Tööotsija saates karjäärinõustajana ja on www.karjäärinõu.ee üks loojatest. Lisaks aktiivsele karjäärinõustaja rollile, peab ta personalijuhi ametit IT ettevõttes Proekspert ja õpib psühhodraama lavastajaks Tallinna Moreno Keskuses.

Heikko Gross hoiab igapäevaselt tööturu arengutel silma peal. Ta jagab kogunenud infot ja tehtud analüüside tulemusi CV-Online’i uudiskirjade ja meedia kaudu. Tema üks peamisi eesmärke on anda klientidele kasulikku infot, et värbamised annaksid parima tulemuse. Samuti on Heikko ülesandeks hoolitseda, et CV-Online`i koduleht oleks tööandjate ja tööotsijate seas jätkuvalt eelistuim kohtumispaik. Heikko on lõpetanud Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise magistriõppe.

14.30- 15.05 Kuidas värvata pidevalt muutuval tööjõuturul?
Maarika Lember, Statoil Fuel & Retail Eesti AS HR Business Partner

Kuidas teha end ettevõttena nähtavaks? Mis Statoili näitel värbamises töötab ja mis mitte? Kuidas teha oma töötajast ettevõtte soovitaja? Kas otsime töökohale inimest või inimesele tööd?

Maarika Lember omab 15 aastast kogemust värbamise valdkonnas olles töötanud konsultatsiooniettevõtte Fontes värbamiskonsultandina, väikeettevõtjana värbamise, nõustamise ja koolitamise valdkonnas ning viimased kaks aastat Statoilis HR Business Partnerina. Ettevõtte jaoks on äriliste eesmärkide saavutamine esmatähtis ning reeglina toimub see läbi inimeste. Psühholoogiaalane haridus koos nõustaja ja grupijuhi täiendõppega võimaldab läbi mõlema osapoole vajaduste väljaselgitamise ning koostöö leida tõhusaid lahendusi uutele väljakutsetele.

15.05-15.20 Kohvipaus

15.20 – 15.55 Traditsioonide murdmine – kuidas jõuda töökuulutusest tulemusliku töötajani?
Kreet Kärner ja Kädi Keinast
, HR factory

Tööjõuturul olevad inimesed on väga erinevad, kuid miskipärast lähenetakse neile üsnagi sarnaselt. Kas traditsiooniline töökuulutus kõnetab ebatraditsioonilisi teistest eristuvaid tööotsijaid? Kuidas mõtlevad ja mida otsivad tipptegijad? Kuidas muuta intervjuu sisukaks ja eraldada terad sõkaldest? Toome kuulajateni näiteid kompetentsipõhisest töökuulutusest ja käitumuslikust intervjuust ning vastame püstitatud küsimustele.

Kreet Kärner omab pikaajalist töökogemust personalispetsialistina erinevates suurettevõtetes (Rimi Eesti Food AS ja Eesti Kunstiakadeemia). Tal on laiapõhjalised teadmised personalitöö spetsiifikast, mis katavad töötaja terve elutsükli ühes ettevõttes. HR factorys on Kreet keskendunud õigete inimeste värbamisele ja ettevõtete nõustamisele personalitöö küsimustes.

Kädi Keinast vastutab HR factory meeskonna eduka toimimise eest, juhib pikaajalisi kliendisuhteid ja arendab teenuseid. Ta osaleb personaliprotsesside arendamisel, nõustab ettevõtteid võimalike lahenduste osas ja kannab edasi innovaatilisi ideid. Tema rahvusvaheline töökogemus aitab mõista personalitrende ja kultuuridevahelisi erisusi.

15.55 – 16.30 Kuidas tervikliku arenguringi filosoofia on õigete töötajate leidmise teenistuses?
Tiina Saar, 
karjäärinõustaja ja AS-i Proekspert personalijuht

Juttu tuleb sellest, kuidas kevad – suvi – sügis – talv tervikliku arenguringi filosoofia aitavad õigeid töötajaid ligi tõmmata ja ettevõttes pühendunutena hoida.  Miks pidev “sügises” olemine meid läbi põletab? Kuidas muuta ka need kandidaadid ettevõtte turundajateks, kellega me töösuhet ei sõlmi? Kuidas luua värbamismainet, mis on aus ja ligitõmbav üheaegselt?

16.30.-16.40 Konverentsi lõpetamine

Eesmärk: Anda ülevaade muutuvast tööjõuturust ja parimatest praktikatest muutustega kohanemisel. Tutvustada edukate rahvusvaheliste organisatsioonide värbamiskogemusi Eestis.

Sihtgrupp: Organisatsioonide personali- ja värbamisspetsialistid, juhid ja personalijuhid

Toimumisaeg: 12. veebruar 2014 kell 10.00-17.00

Toimumiskoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn)

Maksumus sisaldab: Konverentsipäeva, kohvipause, lõunat, koolitusmaterjale

Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arveldusarvele Swedbank a/a 221051628618.

Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.

Lisainformatsioon:

Anneli Aab
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus
projektijuht
E-post: anneli.aab@excellence.ee
Tel: + 372 648 7000
Gsm: +372 510 2607
www.excellence.ee

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas!

Registreerimine

Registreerimine

VÄRBAMISKONVERENTS 2014: mida teevad edukad tööjõuturul hästi?

12. veebruar 2014


Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 43

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 45
€ + km

NB! Registreerides rohkem kui 5 osalejat, küsige personaalset pakkumist

Maksumus
Koolitus VÄRBAMISKONVERENTS 2014: mida teevad edukad tööjõuturul hästi?
Osalejaid
Maksumus
Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 89

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 91
€ + km
Kokku
360 € + km

Liitu meie infokirjaga

Liitu meie pakkumiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.