Rahaline ja mitterahaline motiveerimine

Viimane aastakümme on rikastanud organisatsiooni tasu- ja motivatsioonisüsteemide olemust, väärtustades üha enam ja enam mittemateriaalseid motivaatoreid. Nendeks on töökeskkonna ja tööelu kvaliteet, ettevõtte pakutavad arengu- ja karjäärivõimalused, töötulemuslikkus ja tunnustus ning erinevad hüved ja kuulumistasud. Sellised elemendid aitavad organisatsioone uute töötajate ligitõmbamisel, motiveerimisel ja hoidmisel. Hea motivatsioonisüsteem aitab kaasa pühendumuse tekkimisele ja tulemuslikkuse juhtimisele.

Organisatsiooni heaolu sõltub väga olulisel määral töötajate motivatsioonist, mida saab mõjutada nii rahaliste kui ka mitterahaliste vahenditega.
Töötasu annab inimesele turvatunde ning võimalused elus hakkama saada. Sissetuleku suurust võrreldakse oma rolli ja staatusega organisatsioonis. Organisatsiooni jaoks on aga oluline, et töötasu suurus majanduslikult põhjendatud oleks. Hea tasustamissüsteem motiveerib töötajaid paremini tööd tegema ning tööjõukulu on optimaalne ja äriliselt mõistlik.

Toimumisaeg

25. veebruar 2015

9.45-10.00 Kogunemine ja hommikukohv

10.00 – 11.30 Mitterahaline motiveerimine

Koolitaja Ülle Matt, Ericsson Eesti personalijuht. Personalitöö on olnud Ülle kutsumuseks ja seda teed on ta käinud pea 15 aastat. Oma tööalasest karjäärist viimased viis aastat töötab ta Ericsson Eestis, enne seda aga Elcoteq Tallinna ja Stora Enso Baltikumi personalimeeskondasid juhtides. Personalitöö juurde tõi teda sekretäritöö Paikuse Saeveski AS-s. Ülle enesetäiendused on olnud seotud juhtimise, organisatsioonikäitumise, suhtekorralduse ning mentorluse ja coachinguga.

– Mittemateriaalsed motivatsiooni komponendid ja mõju pühendumusele
– Hüved ja kuulumistasud. Millised need on ja kas piisab üksnes neist?
– Töökeskkonna ja tööelu roll motivatsiooniahelas. Kuidas teha organisatsioonikultuurist tööandja atraktiivne väärtuspakkumine?

11.30-11.45 Kohvipaus

11.45-12.30 Mitterahaline motiveerimine (jätkub)

– Kuidas juhtida töötulemuslikkust ja luua tunnustussüsteeme? Juhtide roll tulemuslikkuse juhtimisel.
– Milliseid võimalusi motivatsiooniks saab pakkuda tööandja töötajatele arengu- ja karjäärivõimaluste näol?
– Kuidas luua süsteem, mis motiveerib töötajaid ja tagab organisatsiooni järjepidevuse.

12.30-13.15 Motivatsiooni toetava tasustamissüsteemi kujundamine

Koolitaja Urmas Orula on töötanud 15 aastat palgakonsultandina. Ta on viinud talendijuhtimisfirmas Fontes töötamise ajal (1999-2008) läbi palgauuringuid enam kui 150s tuntud Eesti firmas, lisaks Lätis-Leedus. (Tulemus)tasusüsteeme on teinud erinevates ettevõtetes, alates väikesest autoremonditöökojast kuni ministeeriumini. 2003. aastast on ta palgakorralduse õppeaine lektor Tallinna Ülikoolis. On omandanud TTÜs majandusinseneri diplomi ja läbinud EMBA magistriprogrammi Eesti Kõrgemas Kommertskoolis. Omandab TLÜ haridustehnoloogia magistrikraadi. On teinud kaastööd PARE personalijuhtimise käsiraamatule, kirjutanud ja kommenteerinud palgateemalisi artikleid ajakirjanduses ning oma palgablogis, esinenud  palgakorralduse ja tulemustasu-teemaliste ettekannetega konverentsidel ja seminaridel, teinud avalikke ja ettevõttesiseseid palgakoolitusi nii juhtidele, spetsialistidele kui ka tootmistöölistele.

– Lähtekoht – ettevõtte strateegia, ärimudel ja palgapoliitika
– Mitu üheaegset ja millised palgasüsteemid mingile ettevõttele sobiksid
– Tasustamissüsteemi kujundamine, palgatasemete sobitamine

13.15-14.00 Lõuna

14.00 – 15.30 Motivatsiooni toetava tasustamissüsteemi kujundamine (jätkub)

– Erinevate tööde iseloomule vastavad tulemustasu liigid
– Tulemustasu võimalused ja ohukohad
– Töötajate ootused/eelistused tasule ja muule

Meetodid: loengud ja arutelud

Sihtgrupp: juhid, personalijuhid, personalispetsialistid, jne

Koolituse eesmärk: Anda teoreetilised ja praktilised teadmised tulemuslike rahaliste ja mitterahaliste motivatsioonisüsteemide loomiseks.

Toimumisaeg: 25. veebruar 2015, kell 10.00-15.30 (6 akadeemilist tundi)

Toimumiskoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn)

Maksumus sisaldab: koolituspäeva, kohvipause, lõunapausi, koolitusmaterjale

Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arveldusarvele: Swedbank IBAN EE74 2200 2210 5162 8618

Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.

Lisainformatsioon:

Triin Ülesoo
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus
projektijuht
E-post: triin.ulesoo@excellence.ee
Tel: +372 648 700
Gsm: +372 515 5502
www.excellence.ee

NB! Koolitaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas!

Registreerimine

Registreerimine

Rahaline ja mitterahaline motiveerimine

25. veebruar 2015


Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 43

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 45
€ + km

NB! Registreerides rohkem kui 5 osalejat, küsige personaalset pakkumist

Maksumus
Koolitus Rahaline ja mitterahaline motiveerimine
Osalejaid
Maksumus
Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 89

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 91
€ + km
Kokku
360 € + km

Liitu meie infokirjaga

Liitu meie pakkumiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.