Kuidas kirjutada mõjusaid ja tulemuslikke kirju?

Koolitusel saab teada, kuidas kirjutada arusaadavaid ja mõjuvaid kirju ning millised on tänapäevased nõuded erinevate tüüpkirjade vormile. Koolituse teises pooles saab ülevaate sellest, kuidas loevad inimesed turundusliku sisuga e-kirju ning praktilisi nõuandeid, mida pidada silmas selliste e-kirjade saatmisel.

Toimumisaeg

30. november 2011

Ajakava:

9.45-10.00 Registreerimine ja tervituskohv

10.00-11.30 Kuidas kirjutada kirju? Tänapäevased nõuded sisule ja vormile
Anneli Aab, Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse kaaskoolitaja

Me kõik kirjutame ja saame kirju. Väga paljud kirjad jäävad tähelepanuta. Vaid väike osa saadud sõnumitest äratab huvi, tähelepanu ja soovi sõnum lõpuni lugeda ning sellele vastata.

 • Kuidas kirjutada arusaadavaid ja mõjuvaid äri- ning müügikirju?
 • Mida vastata kliendi pretensioonile ja kuidas teha seda nii, et klient oleks rahul?
 • Mida ja kuidas kirjutada võlgnikele?
 • Millised on e-kirja erinevused paberkirjast ning mis on e-kirja etikett?
 • Millised on kirja koostamisel sisulised soovitused ja erinevate tüüpkirjade tänapäevased vorminõuded?
 • Vormilised näidised: avaldus, käskkiri, volikiri, garantiikiri, ärikiri, müügipakkumine, vastuskiri pretensioonile ja võlateate näidised.

Koolitaja: Anneli Aab on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi. Töötanud üle 10 aasta kommunikatsioonijuhtimise valdkonnas erinevates ettevõtetes, viimasena Eesti suurimas IT ja telekommunikatsiooniettevõttes sisekommunikatsioonijuhina. Täiendavalt olnud mitmeid aastaid Äripäeva kommunikatsioonijuhtimise käsiraamatu peatoimetaja.  Hetkel on lõpetamas magistriõpinguid Tartu Ülikoolis.


11.30-11.45 Kohvipaus

11.45-13.30 Turundus ja reklaam e-posti kaudu
Raimo Matvere, ADM Interactive strateeg ja digitaalmeedia osakonna juht

 • E-postireklaam on üks enimkasutatud turunduskanaleid, mis oskuslikul kasutamisel on ka väga efektiivne. Koolitusel saab ülevaate sellest, kuidas loevad inimesed turundusliku sisuga e-kirju.
 • Lähtuvalt sellest praktilisi nõuandeid, mida pidada silmas turunduslike e-kirjade saatmisel: kas, mida ja kellele saata?
 • Kuidas kliendile e-kirjaga paremini silma jääda?
 • Mida võtta arvesse kujunduse ja tekstide loomisel?
 • Milliseid vigu vältida?

Koolitaja: Raimo Matvere on omandanud Tartu Ülikoolis avalikkussuhete ja teabekorralduse bakalaureuse-  ning kommunikatsioonijuhtimise magistrikraadi ja kommunikatsiooni ning turunduse valdkonnas töötanud üle 7 aasta:  suhtekorraldus- ja meediasuhetejuhina ning digitaalturunduse projektijuhina Elionis,  turundusjuhina CV-Online`s  ja praegu on Raimo strateeg ning digitaalmeedia osakonna juht e-turundusagentuuris ADM Interactive. Lisaks  on Raimo tegutsenud ka Eesti Politseilehe ning blogi Digitark toimetajana.


Eesmärk: Jagada teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi kirjade mõjusaks ja tulemuslikuks kirjutamiseks ning anda ülevaade tänapäeval kehtivatest nõuetest erinevate tüüpkirjade vormidele. Anda ülevaade turundusliku sisuga e-kirjade lugemisest  ja nõuandeid nende koostamisel.

Sihtgrupp: Kõik, kes soovivad kirjutada erinevaid kirju hästi ja mõjuvalt ning oma tooteid või teenuseid e-kirja kaudu turundada.

Meetodid: Loeng, arutelu, praktilised harjutused

Toimumisaeg: 30. november  2011, kell 10:00–13:30 (4 akadeemilist tundi)

Toimumiskoht: Meriton Grand Conference & Spa Hotel (Paldiski mnt 4)

Maksumus sisaldab: Koolituspäeva, kohvipause, koolitusmaterjale

Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille palume tasuda Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus OÜ arveldusarvele Swedbank a/a 221051628618.

Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teatada sellest kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.

Lisainformatsioon:

Sigrid Sinnep
Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus
koolitusspetsialist
E-post: sigrid.sinnep@excellence.ee
Tel + 372 648 7000
GSM: +372 53 73 95 47
www.excellence.ee

NB! Korraldaja jätab endale õigusi teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas

Registreerimine

Registreerimine

Kuidas kirjutada mõjusaid ja tulemuslikke kirju?

30. november 2011


Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 43

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 45
€ + km

NB! Registreerides rohkem kui 5 osalejat, küsige personaalset pakkumist

Maksumus
Koolitus Kuidas kirjutada mõjusaid ja tulemuslikke kirju?
Osalejaid
Maksumus
Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 89

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 91
€ + km
Kokku
360 € + km

Liitu meie infokirjaga

Liitu meie pakkumiskirjaga

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.