KONVERENTS: SISEKOOLITUS – MILLEKS SEDA VAJA ON? Aasta Sisekoolitaja 2011 väljakuulutamine

Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit ja Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus kutsuvad osalema kõiki  sisekoolitusvaldkonnas tegevaid inimesi – sisekoolitajaid, koolitusjuhte, personalijuhte, personali arendusjuhte, juhte, koolitusspetsialiste, personalispetsialiste!

Toimumisaeg

24. november 2011

Konverentsi eesmärk on teadvustada sisekoolitust kui võrdväärset arengutegevust, mis vajab süsteemset lähenemist ning teadvustada sisekoolitaja rolli tähtsust organisatsiooni arengu toetamisel.

10.00-10.20 Konverentsi avamine
Päevajuht, Kaido Irval

Kaido soov tegeleda koolitamisega sündis 2003 aasta kevadel. Läbis koolitajate väljaõppeprogrammi Leedus 2003 ja 2010 suvel. 2011 kevadel lõpetas ANDRASe kvalifikatsioonikursuse ja omandas täiskasvanute koolitaja – andragoog III taseme. Hindab kõrgelt koolitaja isilikku kogemust. Kaido koolitusteemadeks on olnud Mind-Mapping, elu planeerimine, müüginõustamine (koolitus + coaching), motivatsioon, loovus ja ettevõtlus.

10.20-10.40 ESAL –  sisekoolituse vajaduse teadvustaja ja teavitaja
Kaire Takjas, Siiri Sõmer, Annika Allikas
, ESAL juhatus

Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit (ESAL) 
koondab Eesti organisatsioonide sisekoolitajaid, sisekoolitusega tegelevaid koolitusspetsialiste, -juhte ja personalivaldkonna töötajaid.
ESALi eesmärk on toetada sisekoolitaja kui täiskasvanute koolitaja professionaalset arengut ja  seeläbi tõsta sisekoolituste alase tegevuse professionaalset taset Eestis.

10.40-11.30 Süsteemne sisekoolitus – milleks seda vaja on?
Ülo Vooglaid
,Tartu Ülikooli emeriitprofessor
Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu ekspertgrupi liige

Sisekoolitus kui andragoogiline protsess, vajaduste selgitamine ja arengutingimuste loomine.
Arengu eelduseks on objektiivsete seadustega kooskõlas oleva süsteemi olemasolu. Nii on ka sisekoolituse valdkonnas olulised märksõnad süsteemsus ja komplekssus. Kui ei teata, mida on vaja koolitusega muuta, millist probeleemi lahendada, siis ei saavutata ka tulemusi. Süsteemne lähenemine sisaldab endas erinevaid tsükleid, millele tuleks enne planeerimist põhjalikult mõelda.

Ülo Vooglaid on täienduskoolituses tegev alates aastast 1965 –  TRÜ sotsioloogialabori lepingupartnerite juures, Kergetööstuse Ministeeriumi Õppekombinaadis, Juhtide ja Spetsialistide Kvalifikatsiooni Tõstmise Instituudis, Rapla Rajooni Pirgu Aernduskeskuses, Tallinna Ülikooli Täiendusõppe Osakonnas. Aastast 2000 tegev TÜ Õigusinstituudis. Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni ANDRAS ja ka Juhtimiskonsultantide Assotsiatsiooni asutajaliige. Teadustöö põhisuunad on sotsiaalne kommunikatsioon, organisatsiooni- ja juhtimisteooria innovatsioon, mentorlus ja haridusfilosoofia.

11.30-11.45 Kohvipaus

11.45-12.30 Kommunikatsioon: Kuidas kaasata ettevõtte juhid ja liidrid?
Anneli Aab
, Excellence Koolitus- ja Arenduskeskuse kaaskoolitaja

Sisekoolituse planeerimisel on esimeseks sammuks idee viimine juhtkonna ja liidriteni. Juhid ja liidrid peavad olema sisekoolituse ideoloogia innustunud eestvedajad organisatsioonis. Ettekanne räägib sellest, kuidas juhtkonda kaasata ning kuidas korraldada projekti kommunikatsioon kõikide seotud osapooltega.

Anneli Aab on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi. Töötanud üle 10 aasta kommunikatsioonijuhtimise valdkonnas erinevates ettevõtetes, viimasena Elionis (Eesti suurimas IT- ja telekommunikatsiooniettevõttes). Täiendavalt olnud mitmeid aastaid Äripäeva kommunikatsioonijuhtimise käsiraamatu peatoimetaja. Hetkel on lõpetamas magistriõpinguid Tartu Ülikoolis.

12.30-13.15 Miks on Tallinna Kaubamajal vaja sisekoolitust ja sisekoolitajat?
Anu Press
, Tallinna Kaubamaja koolitusjuht

Tallinna Kaubamaja on hetkel arenguetapis, kus meeskonnaga liitub sisekoolitaja. Ettekanne annab ülevaate tagamaadest ja erinevatest vaatenurkadest, mille tulemusena vastavasisuline otsus sündis.

Anu Press on pärit Ida-Virumaalt, Toilast. Lõpetanud Audentes Ülikooli personalijuhtimise eriala. Töötab Tallinna Kaubamaja AS-is alates 1998. aastast. Selle aja jooksul on olnud tal hea võimalus  näha ühe organisatsiooni arenemise lugu lähemalt ja kaugemalt. Kasvanud ettevõttes saades praktilist kogemust pea kõikides personaliosakonna rollides.

13.15-14.00 Lõuna

14.00-14.45 Kuidas muuta lisakohustus enda jaoks väljakutseks?
Katri Rohesalu
, Swedbank, Balti Äriarenduse Divisjon, Kanalite juhtimise osakond, kvaliteedijuht

Katri räägib sisekoolituste rollist oma (töö)elus läbi aastate –  Kuidas on see aidanud tal teha enda spetsialisti tööd paremini mõistes organisatsiooni eri osade vaadet ning seeläbi tunnetades tervikpilti. Kuidas on koolitajaks olemine aidanud tal  mõista enda rolli ja selle mõju organisatsioonis. Kuidas on koolitajaks olemine aidanud tal isiklikult areneda.


Katri Rohesalu
 on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi klaveri erialal ning täiendanud end Göteborgi muusikakõrgkoolis. 1997 aastast alates töötab Katri Swedbankis. On töötanud paljudel erinevatel ametikohtadel, mis kõik on olnud seotud teeninduse ning selle arendamisega (teller, teenindussaali juhataja, kontori juhataja, teeninduse arendusjuht, kvaliteedijuht). Koolitamisega on kokku puutunud aastast 2001, kui teeninduse arendusjuhi rolli osaks oli eesliini koolitamine teeninduse valdkonnas. Viimasel aastal, olles kaasatud ülebaltilisse arendusprojekti, on olnud tegev eesliini ja tagatoa töötajate koolitamisega.

14.45-15.30 Sisekoolitaja – kas lihtsalt õpetaja või midagi enamat?
Mari Krumm
, If P&C Insurance müügitreener

Miks üldse sisekoolitajad?
Millist kasu annab heal tasemel sisekoolitaja ettevõttele?
Milline on heal tasemel sisekoolitaja?
Kvalifikatsiooniga või kvalifikatsioonita?

Mari Krumm on kindlustuses töötanud  1997 aastast alates. Tema tööalane karjäär on kulgenud klassikaliselt – alustas klienditeenindajana, edasi koolitajaks ning juhiks. Tänasel hetkel töötab Mari If Kindlustuses müügitreenerina. Alates 2000 aastast on igal aastal tema koolitustel osalenud üle 200 inimese ning samavõrra on ta koordineerinud ka sisekoolitajate koolitusi. Hetkel on tema peamiseks vastutusvaldkonnaks müügiüksuse töötajatele toeks olemine müügikompetentsi arendamisel ja hoidmisel.  Aastal 2005 võitis Mari kolmeliikmelises meeskonnas “Parim personaliprojekt“ tiitli ning aastal 2006 oli tal au olla „Aasta Koolitusjuht“ valimiste nominent. Elus hindab ta kõige enam julgust, ausust ning positiivset mõtlemist.

15.30-16.00 AASTA SISEKOOLITAJA 2011 pidulik väljakuulutamine

Kandidaadi esitamine Aasta Sisekoolitaja 2011 konkursile

Eesmärk: Teadvustada sisekoolitust kui võrdväärset arendustegevust, mis vajab süsteemset lähenemist ning teadvustada sisekoolitaja rolli tähtsust organisatsiooni arengu toetamisel.

Sihtgrupp: Kõik sisekoolitusvaldkonnas tegevad inimesed – sisekoolitajad, koolitusjuhid, personalijuhid, personali arendusjuhid, juhid, koolitusspetsialistid, personalispetsialistid.

Toimumisaeg: 24. november 2011, kell 10:00-16:00

Toimumiskoht: Reval Park Hotel (Kreutzwaldi 23, Tallinn)

Maksumus sisaldab: Materjalid, lõuna, kohvipausid

Lisainformatsioon:

Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit  meeskond
E-post: info@sisekoolitus.eu
www.sisekoolitus.eu

Excellence Koolitus- ja Arenduskeskus
E-post: annika.allikas@excellence.ee
Tel + 372 648 7000
Gsm + 372 52 30 718
www.excellence.ee

NB! Korraldaja jätab endale õigusi teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas

Registreerimine

Registreerimine

KONVERENTS: SISEKOOLITUS – MILLEKS SEDA VAJA ON? Aasta Sisekoolitaja 2011 väljakuulutamine

24. november 2011


Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 43

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 45
€ + km

NB! Registreerides rohkem kui 5 osalejat, küsige personaalset pakkumist

Maksumus
Koolitus KONVERENTS: SISEKOOLITUS – MILLEKS SEDA VAJA ON? Aasta Sisekoolitaja 2011 väljakuulutamine
Osalejaid
Maksumus
Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 89

Warning: Undefined variable $event_price_date in /data01/virt72107/domeenid/www.excellence.ee/htdocs/wp-content/themes/excellence/templates/event/event-modal.php on line 91
€ + km
Kokku
360 € + km

Liitu meie infokirjaga

Liitu meie pakkumiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.